Ustka - gdzie się znajduje, jakie atrakcje warto zobaczyć?

Ustka

Ustka to jedna z najbardziej popularnych miejscowości nadmorskich. Jest ona umiejscowiona przy ujściu rzeki Słupii, na polskim wybrzeżu środkowym. Charakteryzuje się ona pięknymi, szerokimi, piaszczystymi plażami, malowniczym portem oraz latarnią morską. Turyści co roku, w sezonie letnim, bardzo chętnie odpoczywają właśnie tutaj. Przede wszystkim ze względu na cudowny klimat. Dodatkowym atutem jest bardzo dobrze zachowana ustecka starówka. To właśnie tam możemy odwiedzić wiele restauracji oraz atrakcji. 

Jakie atrakcje warto zobaczyć w Ustce?PLAŻA

Plaża w Ustce jest jedną z najszerszych i najbardziej czystych plaż nad polskim wybrzeżem. Rzeka Słupii dzieli te plażę na dwie: zachodnią i wschodnią. Wschodnia część plaży usytuowana jest w pobliżu latarni morskiej oraz nadmorskiej promenady, przy które mieści się wiele barów, restauracji oraz sklepów z pamiątkami. Latem rozstawiane są również dmuchane zabawki dla dzieci.

LATARNIA MORSKA

Latarnia morska w Ustce znajduje się po wschodniej stronie falochronu. To bardzo interesujący obiekt pod względem architektury. Latarnia składa się z ośmiokątnej wieży. Dodatkowa atrakcją jest przylegający do budynku dom latarników. 

PORT MORSKI (ul. Bohaterów Westerplatte)

Port morski w Ustce funkcjonuje jako port żeglarski. Do portu cumują statki, które wypływają na wycieczki turystyczne. Z tego miejsca wypływa również połączenie promowe na duńską wyspę Bornholm. Port jest bardzo dobrze zachowany i jest świetną atrakcją dla turystów ustki.

ESCAPE ROOM - MINISTERSTWO SZYFRÓW (ul. Polna 2, tel. 517 808 400)

Escape room to świetna atrakcja dla grupy przyjaciół, rodziny, znajomych. Gra polega na wydostaniu się z zamkniętego pokoju. Jednak, aby to osiągnąć należy rozwiązać wiele zadań i zagadek, które umieszczone są w pomieszczeniu. Cała zabawa trwa 60 minut.

BUNKRY BLUCHERA (ul. Bohaterów Westerplatte 40)

Bunkry Blüchera jest to kompleks, które zostały stworzone w latach 30-tych ubiegłego wieku. Bunkry znajdują się w pobliżu portu w Ustce. To świetna atrakcja dla fanów historii. Odwiedzając te miejsce mamy możliwość dowiedzenia się wielu ciekawych faktów historycznych. 

Ostatnia aktualizacja - styczeń 2019 r. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.poddabie.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0